Boisko piłkarskie doczekało się rewitalizacji

Boisko piłkarskie doczekało się rewitalizacji

Boisko piłkarskie doczekało się rewitalizacji. Już niedługo uda się zrealizować wszystkie zadania Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Jak dotąd udało się między innymi odnowić boisko na Strzemięcinie, co jest świetną wiadomością dla tamtejszych miłośników ruchu fizycznego. Promowanie sportu jest niezwykle ważne dla młodzieży, tak więc świetną inicjatywą jest finansowanie takich obiektów sportowych. Czasy się zmieniają, o uwagę naszych dzieci walczy wiele różnych rozrywek i chęć pogrania w piłkę nie jest już czymś tak oczywistym. Nie wszystkim współczesnych dzieciakom wystarczy kawałek asfaltu i piłka, żeby poczuli ducha sportu. Czasem naprawdę potrzeba profesjonalnej infrastruktury, która obudzi sportowy zapał.

Czym jest Budżet Obywatelski?

Budżet Obywatelski to ogólnokrajowa inicjatywa, w której mieszkańcy poszczególnych miast mogą wybierać, na co przeznaczy się publiczne pieniądze. Do takiego konkursu trafia lista z pomysłami inwestycji, a mieszkańcy mogą głosować. Do takich inwestycji zaliczają się zwykle plany rozbudowy infrastruktury, remont dróg czy renowacja placów zabaw. Na listę takich projektów oczywiście trafiają też pomysły związane ze sportem. Taką właśnie sportową inicjatywną był remont boiska na Strzemięcinie, ale miejmy nadzieję, że na tym sportowe inwestycje się nie skończą. Wciąż znajdują się w mieście obiekty sportowe wymagające renowacji, a także nie zaszkodziło by stworzenie kilku nowych.

Boisko piłkarskie zrewitalizowane dzięki BO

W tym roku jednym z wygranych projektów była „Rewitalizacja boiska piłkarskiego na terenie ZSO w Grudziądzu, co udało się zrealizować w październiku br. Chodziło w tym projekcie o odnowienie boiska na terenie szkoły, na którym gra między innymi młodzież z grudziądzkiego Strzemięcina. Wnioskodawcą projektu był Krzysztof Liberacki, a jego całkowita wartość wyniosła 188 tys. złotych.

Boisko piłkarskie – jakie prace zrealizowano?

Podczas rewitalizacji boiska udało się wyrównać teren, rozłożyć system automatycznego nawadniania, a także ułożyć trawę z rolki na całym obszarze. Dzięki tym pracom renowacyjnym udało się przywrócić boisko piłkarskie do użytku, dzięki czemu jest ono drugim miejscem na Strzemięcinie przeznaczonym do gry w piłkę. Mogą z niego korzystać nie tylko uczniowie lokalnej szkoły podstawowej i liceum, ale także wszyscy mieszkańcy, chcący się aktywnie rozerwać.