Dominika Urban otrząsnęła się ze śpiączki po ponad roku, teraz zbierane są fundusze na jej rehabilitację

Dominika Urban otrząsnęła się ze śpiączki po ponad roku, teraz zbierane są fundusze na jej rehabilitację

Przez ponad dwanaście miesięcy Dominika Urban była pogrążona w głębokiej śpiączce. Jej powrót do świadomości miał miejsce w renomowanej klinice „Budzik” zlokalizowanej w Olsztynie. Obecnie trwają starania o zorganizowanie funduszy niezbędnych do przeprowadzenia intensywnej rehabilitacji dziewczyny.

Śmiertelnie niebezpieczny wypadek spotkał Dominikę 18-go listopada w roku 2022. Wówczas to wypadła z okna, co skutkowało poważnymi obrażeniami i natychmiastowym przeniesieniem do szpitala w Grudziądzu. Niecałe dwa miesiące później, styczniu 2023, decyzją lekarzy została przeniesiona do specjalistycznej kliniki „Budzik” w Olsztynie – instytucji specjalizującej się w opiece nad dorosłymi pacjentami zapadłymi w stan śpiączki.

Tam spędziła ponad rok, nieprzerwanie będąc pod ścisłą obserwacją medycznego personelu. Jednakże w styczniu bieżącego roku nastąpił przełom – Dominika wybudziła się ze śpiączki!

Długotrwałe i skomplikowane wysiłki wielu specjalistów – lekarzy, rehabilitantów, fizjoterapeutów, neurologopedów – wraz z troskliwą pieczą pielęgniarek, szczęśliwym zrządzeniem losu oraz wsparciem wielu ludzi, którzy przekazywali pozytywną energię nie tylko Dominice, ale i jej rodzinie, przyniosły oczekiwane efekty. Dominika obudziła się. Wciąż jest wśród nas – podkreśla opis powiązanej zbiórki.