Gdańsk jako idealne miejsce na majówkę – zobacz, co warto zwiedzić

Gdańsk jako idealne miejsce na majówkę – zobacz, co warto zwiedzić

Gdańsk to jedno z najstarszych miast w Polsce o bogatej historii, które przyciąga wielu turystów w okresie weekendu majowego. Jeżeli wraz z rodziną w majówkę planujesz zwiedzić Gdańsk, zapoznaj się z naszymi propozycjami najciekawszych atrakcji miasta.

Dlaczego warto wybrać się na majówkę do Gdańska?

Gdańsk zachwyca przede wszystkim wyjątkowym morskim klimatem, jednak możliwość wypoczynku na plaży dla wielu osób nie jest głównym powodem, dla którego decydują się odwiedzić miasto. Gdańsk oferuje turystom także wiele ciekawych atrakcji, których nie można przegapić, będąc na miejscu.

Gdańsk – najlepsze atrakcje miasta

Wśród najciekawszych atrakcji Gdańska warto wyróżnić:

  • Drogę Królewską: jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Gdańsku. Jest to najbardziej reprezentacyjna droga w mieście, która ciągnie się od Bramy Wyżynnej do Długiego Targu;
  • Ratusz w Gdańsku: piękne dzieło architektury, którego nie można pominąć, zwiedzając najciekawsze miejsca w mieście;
  • Bazylika Mariacka: jest to największa europejska świątynia zbudowana z cegły i choćby dlatego warto ją zobaczyć;
  • Fontanna Neptuna: miłośnicy ciekawych rzeźb z pewnością chętnie zrobią sobie zdjęcie przy fontannie;
  • Muzeum Wnętrz Mieszczańskich i Muzeum Gdańska: oba obiekty usytuowane są przy ulicy Długiej w obrębie Drogi Królewskiej;
  • Hewelianum i Góra Gradowa: wyjątkowy obiekt z punktem widokowym, z którego można podziwiać panoramę Gdańska.

Powyżej wymienione atrakcje stanowią tylko część tego, co można zobaczyć w Gdańsku. A przecież Gdańsk to nie wszystko, ponieważ z miasta można w krótkim czasie dotrzeć także do Gdyni i Sopotu, zwiedzając Trójmiasto.

Parking Gdańsk przy Dworcu Głównym – zwiedzanie Trójmiasta

Płatny parking Gdańsk przy Dworcu Głównym to świetna opcja dla turystów, którzy rozpoczynają wycieczkę z Gdańska, ale chcą zwiedzić całe Trójmiasto, udając się w dalszą drogę komunikacją międzymiastową, która jest tam bardzo dobrze rozwinięta.