Komentarz dotyczący zaległości w wypłatach dla pracowników szpitala w Grudziądzu

Komentarz dotyczący zaległości w wypłatach dla pracowników szpitala w Grudziądzu

Radni wypowiedzieli się już wstępnie na temat tego, co myślą o wydarzeniach, które zaistniały ostatnio w szpitalu położnym w Grudziądzu. Jeżeli jesteście zainteresowani regionalnymi newsami, zapraszamy na stronę https://infozywiec.pl.

Radny Koalicji obywatelskiej uznał, że zachowanie dyrekcji w Grudziądzu jest niebywałe. Pracownicy tej placówki medycznej wykorzystują całą swoją wiedzę, wolny czas oraz siły, aby ratować życia chorych osób. Sytuacja jest niezwykle napięta ze względu na pandemię. Tymczasem dyrekcja szpitala zalega z wypłatami pracowników. Osoby odpowiedzialne za sporządzenie dokumentacji powinny dokładać jak największych starań do tego, aby wypłaty pracowników nie przychodziły z opóźnieniem. Wszystkie świadczenia w służbie zdrowia powinny wpływać na konta zgodnie z ustalonymi terminami, ponieważ pracownicy stawiają się w pracy i dbają o swoje obowiązki na służbie. Radny Koalicji Obywatelskiej zwraca uwagę przede wszystkim na to, że do tego rodzaju sytuacji tak naprawdę nigdy nie powinno dojść na pierwszym miejscu.

Wypowiedź radnego z Sojuszu Obywatelskiego

Zdaniem Łukasza Kowarowskiego wytłumaczenia dyrekcji szpitala są nieuzasadnione. Nie chce on osobiście uwierzyć w to, że szpital zalegającymi z wypłatami od grudnia ma prawo zrzucić winę na nieporządek w NFZ. Brak terminowych wypłat oraz dodatków covidowych jego zdaniem leży całkowicie po stronie dyrekcji, oraz osób odpowiedzialnych za sporządzanie dokumentacji. Co więcej, radny zwraca uwagę na to, że szpital miał dostatecznie dużo czasu na to, aby przygotować się na zaistniałą sytuację. Ich oddziały covidowe działają od niemal dwóch lat. Mieli dostatecznie dużo czasu, aby przygotować się na radzenie sobie w takich sytuacjach.

Według rzecznika służby zdrowia w listopadzie 2021 roku uproszczono nawet przepisy dotyczące wydawania dodatków covidowych dla pracowników medycznych. Dlatego dział księgowości mógł już dawno temu przystosować się do nowych zasad.