Liczne wypadki w okolicy Grudziądza

Liczne wypadki w okolicy Grudziądza

Jeden z poważnych wypadków dotyczył karetki, która uderzyła w drzewo. Miał on miejsce w powiecie Bydgoskim w okolicy miejscowości Borówno. Według wstępnych ustaleń policji dowiadujemy się, że kierowca karetki mógł zasnąć za kierownicą, przez co doprowadził do uderzenia w drzewo. Kryminalni badający sprawę tego zdarzenia ustalili, że kierowca był trzeźwy. Prawdopodobnie usnął za kierownicą ze względu na zmęczenie. Po wyjściu ze szpitala został ukarany mandatem za spowodowane zniszczenia mienia.

Na szczęście wypadek nie skończył się tragicznie tak jak jedno ze zderzeń w powiecie lubartowskim https://infolubartow.pl/tragiczne-wypadki-na-drogach-powiatu-lubartowskiego/.

W powiecie chełmińskim szybko dało się odczuć skutki potężnego wiatru na drodze

Na autostradzie A1 przewrócił się bus. Szybko dało się zauważyć skutki poważnego wiatru, który sieje spustoszenie nawet na drogach. Bus przewrócił się w tak niefortunny sposób, że zablokował pasy prowadzące do Gdańska. Strażacy musieli szybko interweniować. Wycięli szybę i eskortowali kierowcę do szpitala. Straty na miejscu zdarzenia zostały oszacowane na mniej więcej 30 000 złotych. Strażacy z pobliskiego OSP pomogli w postawieniu przewróconego pojazdu. Ze względu na przewrócone konary drzew i powywracane na ulicę przez wiatr gałęzie strażacy przyjęli 17 lutego aż 8 zgłoszeń dotyczących wypadków drogowych.

Szkolny autobus zderzył się z pociągiem

Jedna osoba zginęła w tragicznym wypadku. Szkolny autobus przejeżdżając przez okolice Bąkowa, zderzył się z pociągiem. Z tego powodu ruch linii PKP został wstrzymany. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca prawdopodobnie wjechał na przejazd w momencie, gdy zamykały się rogatki. Spowodował on poważne zagrożenie. Samochód zderzył się z nadjeżdżającym pociągiem pospiesznym. Kierowca autobusu zginął na miejscu. Miał 71 lat. Autokarem nie jechały w tym momencie dzieci. Inni pasażerowie również nie ucierpieli. Pociąg uległ uszkodzeniom, jednak osoby znajdujące się w nim nie odczuły skutków zderzenia.