Materiały do pakowania paczek – jakie rozwiązania warto wybrać przy wysyłce?

Materiały do pakowania paczek – jakie rozwiązania warto wybrać przy wysyłce?

Jakie materiały do pakowania sprawdzają się najlepiej i gdzie szukać odpowiednich akcesoriów do przygotowania pakunku? Oto kilka kwestii, które warto mieć na uwadze przy nadawaniu przesyłek kurierskich.

Pudełko z kartonu – popularne opakowanie do wysyłki

Kartony od dawna cieszą się popularnością jako opakowania na paczki. Korzystają z nich zarówno firmy kurierskie, jak i klienci indywidualni. Istnieje wiele powodów, dla których kartony są preferowanym materiałem do pakowania. Powodzenie zapewnia im między innymi wytrzymałość i zdolność do transportu różnego rodzaju przedmiotów.

Wystarczy dobrać karton o odpowiedniej grubości oraz twardości, a przewóz nawet bardzo ciężkich lub nadzwyczaj wrażliwych towarów powinien przebiec bez komplikacji. Wszystko dlatego, że sztywna konstrukcja kartonowego opakowania do wysyłki dobrze ochroni zawartość paczki przed uszkodzeniami, zgniataniem czy też wstrząsami.

Foliopak kurierski – alternatywa dla kartonu

Choć kartony cieszą się dużym powodzeniem, to wzrasta też popularność praktyki wysyłania paczek w foliopaku kurierskim. Jest to elastyczna, cienka i wytrzymała koperta wykonana z folii polietylenowej lub innych tworzyw sztucznych.

To alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych, kartonowych pudełek ma kilka cennych właściwości. Do podstawowych atutów foliopaku należy zaliczyć jego odporność na wodę. Ten typ opakowania jest szczelny i dobrze chroni zawartość paczki przed deszczem czy zalaniem. Dzięki temu foliopak kurierski sprawdza się przy wysyłce przedmiotów wrażliwych na wilgoć – np. dokumentów czy małej elektroniki.

Osoby, które chcą bezpiecznie wysłać tego typu produkty, mogą zaopatrzyć się w foliopaki kurierskie w sklepie Out Of The Box. Różne materiały do pakowania paczek dostępne są na stronie internetowej sklepu. Znajdują się tam elastyczne, wodoodporne koperty kurierskie w trzech rozmiarach – małym, średnim oraz dużym. Dzięki temu z łatwością można dopasować foliopak kurierski do wielkości swojej przesyłki.

Przydatne akcesoria do pakowania paczek

Oprócz foliopaków na stronie Out Of The Box można znaleźć też inne przydatne akcesoria do pakowania paczek. W tym oficjalnym sklepie firmy InPost dostępna jest również taśma do oklejania przesyłek. Nie jest to jednak zwyczajna taśma, a produkt ekologiczny. Został on bowiem wykonany z biodegradowalnego papieru.

Co jeszcze może przydać się podczas przygotowywania paczki do nadania? Aby wysyłany towar dotarł do adresata bez uszkodzeń, warto dobrze go zabezpieczyć. W tym zadaniu pomogą wypełniacze. Są to specjalne elementy, które uzupełniają wolną przestrzeń pomiędzy produktem a ściankami opakowania.

Do niedawna jednym z najpopularniejszych wypełniaczy była folia bąbelkowa. Jednak obecnie na rynku kurierskim coraz częściej pojawiają się ekologiczne alternatywy dla tego materiału do pakowania. Mowa tu na przykład o wełnie drzewnej, skropaku czy nawet zwykłym, zagniecionym papierze.