Najnowsze wieści z Grudziądza. Starszy mężczyzna przechowywał nielegalne papierosy

Najnowsze wieści z Grudziądza. Starszy mężczyzna przechowywał nielegalne papierosy

Policja wpadła na trop papierosów bez polskiej akcyzy. Podczas dochodzenia okazało się, że przechowywał je mężczyzna w wieku 62 lat. Poniżej opowiemy nieco więcej na temat tego nielegalnego procederu. Policja znalazła u 62-latka całkiem sporą kontrabandę. Okazało się, że przechowywał nielegalnie ponad 20 000 sztuk papierosów. Prawdopodobnie pochodziły z przemytu. Dlatego został on zatrzymany wraz z kontrabandą. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami tak duża ilość naraża skarb państwa na pokaźne straty. Z tego powodu mężczyźnie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podejrzewali od dłuższego czasu, że 62-letni mieszkaniec Grudziądza posiada papierosy bez polskich znaków akcyzy. Z tego powodu dokonali rewizji jego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze wpadli na trop i nie pomylili się. Po przeszukaniu okazało się, że w mieszkaniu starszy człowiek przechowywał ponad 20 000 sztuk papierosów. Za przestępstwo takiej skali mężczyzna może wylądować w więzieniu. Prawdopodobnie grozi mu nawet do kilku lat pozbawienia wolności.

W Grudziądzu trwa rozbudowa nowej sieci tramwajowej. Dodatkowe połączenia komunikacyjne mają ułatwić mieszkańcom poruszanie się po mieście

Dziś uwagę kierowców w Grudziądzu przykuwa rozbudowa jednej z linii tramwajowych. Niestety jak w przypadku większość przedsięwzięć tego typu, sytuacja wiąże się z wieloma niedogodnościami na drodze. Ulice stały się o wiele mniej przejezdne. Zgodnie z najnowszymi informacjami dotyczącymi przebudowy drogi należy uważać przede wszystkim na centrum miasta. Ponieważ na tym odcinku skupiają się roboty powiązane z przebudową. Jadąc z Chełmińskiej w centrum miasta Grudziądza, możecie spodziewać się naprawdę dużych utrudnień w ruchu samochodowym. Modernizacja sieci tramwajowej trwa już od ponad połowy roku. Wszyscy mieszkańcy korzystający zarówno z samochodów, jak i z przejazdów za pośrednictwem transportu publicznego zaczynają się niecierpliwić.

Chociaż prace od wiaduktu do mostu przy rzece posuwają się coraz szybciej, wszyscy zdają się poirytowani codziennymi utrudnieniami podczas dojazdu do pracy. Zarząd miasta nie ogłosił, kiedy prace dobiegną końca. Mimo wszystko po oględzinach aktualnego procesu zakładamy, że ponad połowa roboty została już wykonana.