Podsumowanie wyników 6. Biegu Karpia, który odbył się w miejscowości Mokre blisko Grudziądza

Podsumowanie wyników 6. Biegu Karpia, który odbył się w miejscowości Mokre blisko Grudziądza

W niedaleko położonej Grudziądza miejscowości Mokre, doszło do przeprowadzenia 6. edycji Biegu Karpia. Rywalizacja biegaczy została rozpoczęta oraz zakończona w centrum Targu Rybnego, który znajduje się obok miejscowej Szkoły Podstawowej. W zawodach udział brali biegacze, którzy mieli do pokonania dwa różne dystanse: jeden mierzący 5 kilometrów, a drugi dwa razy dłuższy – 10 kilometrów.

Dodatkowym walorem tego sportowego wydarzenia jest fakt, że jest ono częścią większego przedsięwzięcia – 2. Amatorskiej Ligi Biegowej Powiatu Grudziądzkiego. Ta Liga jest platformą skupiającą entuzjastów biegania z całego powiatu, promującą zdrowy styl życia i sportową rywalizację.

W tym samym dniu, w którym odbywał się Bieg Karpia, w pobliżu Szkoły Podstawowej w Mokrem zorganizowany został Jarmark Świąteczny. To kolorowe wydarzenie zgromadziło liczne Koła Gospodyń wiejskich z całego Powiatu Grudziądzkiego, a także uczniów i nauczycieli z różnych szkół działających na terenie Gminy Grudziądz. Jarmark Świąteczny to idealna okazja do zakupu świątecznych prezentów oraz lokalnych produktów.