Policja zatrzymała podejrzanego o morderstwo 29-latka

Policja zatrzymała podejrzanego o morderstwo 29-latka

Rzecznik prasowy stołecznego kuratora policji Sylwester Marczak poinformował PAP, że mężczyzna Łukasz G. został zatrzymany w związku z zabójstwem, do którego doszło na Nowym Świecie. Zatrzymania dokonali pracownicy Wydziału Identyfikacji i Poszukiwań oraz Wydziału Terroru i Zabójstw na podstawie nakazu wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

Zatrzymanie Łukasza G. było konsekwencją pracy wykonanej przez policjantów. Był on już znany organom ścigania z uwagi na wcześniejszy udział w podpaleniu klubu. Został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie i ciąży na nim zarzut zabójstwa 29-latka z powiatu tucholskiego. Chodziło o śmiertelny przypadek trzykrotnego ugodzenia ofiary ostrym narzędziem w klatkę piersiową. Zmarły, Maciej z Bysławia, był absolwentem tucholskiego liceum. Przed tragedią zamieszkał w stolicy i prowadził firmę świadczącą usługi związane z instalacjami fotowoltaicznymi, pompami ciepła i ładowarkami elektrycznymi.

8 maja 2022 roku na Nowym Świecie w Warszawie doszło do zabójstwa. Maciej z Bysławia próbował chronić kobietę, do której podszedł, gdy przestępcy pochwycili go i zaciągnęli do bramy. Następnie zaczęli go kopać i bić po plecach ostrą bronią. Mimo odniesionych ran udało mu się dotrzeć do jednego ze sklepów, gdzie skontaktowano się z policją i ratownikami medycznymi. Mimo że udzielono mu pomocy medycznej, ostatecznie zmarł.