Porażka Stomilu Olsztyn na wyjeździe z Olimpią Grudziądz w II lidze

Porażka Stomilu Olsztyn na wyjeździe z Olimpią Grudziądz w II lidze

Stomil Olsztyn niestety nie był w stanie pokonać Olimpii Grudziądz podczas 15. kolejki spotkań II ligi, przegrywając aż 0:3. Klęska była tym bardziej bolesna, że nastąpiła na terenie rywali.

Trener Stomilu, Janusz Bucholc, był zmuszony przeprowadzić trzy wymuszone zmiany w składzie w porównaniu do poprzedniego meczu, który zakończył się zwycięstwem nad Kotwicą Kołobrzeg (2:1). Filip Wójcik, Michal Bezpalec i Lukáš Kubáň musieli pauzować z powodu żółtych kartek. Dodatkowo, Kubáň, ze względu na dyskusję z sędzią po meczu w Olsztynie, został zawieszony na cztery następne spotkania. Najbliższy mecz, w którym 36-letni obrońca będzie mógł wystąpić to starcie z GKS Jastrzębie, które odbędzie się za około miesiąc. W pierwszej jedenastce znaleźli się między innymi Igor Kośmicki, Dawid Rezaeian – debiutujący od początku meczu w barwach Stomilu, oraz Marcin Stromecki, który ostatnio grał głównie w rezerwach IV-ligowych.

Mecz rozpoczął się dla olsztyńskiego klubu obiecująco. W polu karnym sfaulowany został Filip Laskowski, a sędzia meczu Paweł Horożaniecki z Żar wskazał na jedenasty metr. Z okazji swojego 50. występu w barwach Stomilu, Piotr Kurbiel stanął do wykonania rzutu karnego. Jednak młody bramkarz Olimpii Grudziądz, Kacper Górski, z łatwością obronił strzał i wynik spotkania nadal wykazywał remis 0:0.

Podczas pierwszej połowy spotkania, zawodnicy Stomilu stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji bramkowych. Gdyby tylko celowniki były lepiej ustawione, wynik mógł być korzystniejszy dla Stomilu. Szanse na zdobycie gola mieli między innymi Rezaeian oraz Kurbiel, który miał możliwość lepszego przyjęcia piłki w polu karnym.