Poważny wypadek – samochód zderzył się z pociągiem

Poważny wypadek – samochód zderzył się z pociągiem

Na przejeździe kolejowym w Małym Rudniku, który znajduje się pod Grudziądzem, doszło do poważnego wypadku. Samochód osobowy wypadł z trasy i wjechał pod pociąg. Ruch na tym szlaku był wstrzymany przez kilka godzin ze względu na zniszczenia, które zostały spowodowane wypadkiem. Między trasą prowadzącą przez Grudziądz na Toruń powstał ogromny korek. Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 10:30. W miejscowości Mały Rudnik znajdującej się w Grudziądzu. Kierowca prowadzący auto marki Lexus wjechał na przejazd kolejowy. Przejazd był wówczas strzeżony. Wylądował on prosto pod pociągiem pędzącym przez tory.

Dzięki temu, że pojazdy nie poruszały się zbyt szybko, auto nie zostało zniszczone, a jedynie uszkodzone. Na szczęście dla kierowcy Lexusa, pociąg uderzył w bok auta. Kierowca auta nie wymagał hospitalizacji, jednak został przebadany na miejscu przez medyków, aby upewnili się, że nie dolega mu nic poważnego. Okazuje się, że miał całkiem sporo szczęścia. Największym zmartwieniem tego dnia był zablokowany ruch.

Niestety o wiele mniej szczęścia mieli uczestnicy wypadku w Ostrołęce, gdzie zmarła jedna osoba https://ostrolekainfo.pl/zabrodzie-smiertelny-wypadek-z-udzialem-dwoch-samochodow-jedna-osoba-nie-zyje/.

Budowa nowej drogi – podobno ma powstać rondo imienia Zełenskiego

W Grudziądzu trwa przebudowa drogi do tak zwanego dawnego Stomilu. Nowe rondo, które tam powstanie ma zostać nazwane na cześć prezydenta Zełenskiego. W Grudziądzu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji zupełnie nową drogę, która połączy ze sobą kilka dużych ulic. Aktualnie trwają spekulacje dotyczące tego, kto ostatecznie zostanie partnerem tej drogi. Jest kilka nieformalnych propozycji, z czego jedna z nich wzbudza sporo zamieszania. Droga powstaje, ponieważ zgodnie z założeniami ma zapewnić wygodny dojazd do dawnych terenów inwestycyjnych.

W danym fragmencie drogi wykonawca robót skupia się przede wszystkim na tym, aby zakończyć wstępne prace zgodnie z umową, czyli w ostatecznym okresie do czerwca. Cała inwestycja budowlana została wyceniona na mniej więcej 10 milionów złotych. Z czego dowiadujemy się, że 4,7 miliona zostanie pokryte z funduszu inwestycyjnego. Zgodnie z informacjami inwestycja będzie składała się nie tylko z drogi, ale także z chodników, ścieżki rowerowej i kilku innych punktów, które ułatwią przemieszczanie się między ulicami.