Wprowadzono nową strefę płatnego parkowania w Grudziądzu

Wprowadzono nową strefę płatnego parkowania w Grudziądzu

W Grudziądzu powstał spór dotyczący rozstrzygnięcia przetargu na działalność Strefy Płatnego Parkowania. Odrzucono tańszą ofertę grudziądzkiej firmy City Parking Group i wybrano droższą od Indigo Polska z Gdańska. Ten ogłoszony przez Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu we wrześniu ubiegłego roku przetarg, którego przedmiotem był remont parkingu przy ul. Sienkiewicza, doczekał się kilkumiesięcznego rozstrzygnięcia.

City Parking Group udzielało różnych wyjaśnień, ale nie zmieniły one stanowiska ZDM. Gdy ich wniosek został odrzucony, skierowali sprawę do Krajowej Izby Odwoławczej. Ich prezes zgodził się z Zarządem Dróg Miejskich. Po decyzji Krajowej Izby Odwoławczej Zarząd Dróg Miejskich może podpisać umowę z Indigo Poland na zarządzanie SPP w Grudziądzu na najbliższą dekadę.

Czy City Parking Group będzie dochodzić sprawy w sądzie?
Pomimo tego, że nie zmieni to wyników przetargu, City Parking Group może jeszcze skierować spór do sądu.

Grudziądzki przetarg był znaczącym wydarzeniem dla City Parking Group, firmy, która powstała w tym samym mieście i od momentu organizacji SPP w Grudziądzu jest za nią odpowiedzialna. Obecnie CPG zarządza Strefami Płatnego Parkowania w kilku polskich miastach.