Wspólne działania policji z Grudziądza i Świecia na DK16 celem zwiększenia bezpieczeństwa na drogach

Wspólne działania policji z Grudziądza i Świecia na DK16 celem zwiększenia bezpieczeństwa na drogach

Działania służb porządkowych w Grudziądzu i Świeciu znalazły wspólne pole do kontroli trzeźwości kierujących na moście przeprawowym przez Wisłę. Most ten jest fragmentem szlaku Drogi Krajowej numer 16, stanowiącej ważny element komunikacyjny tych miast.

Położenie mostu, strzeliste na granicy powiatów grudziądzkiego i świeckiego, sprawia, że przecina Drogę Krajową nr 16. Z uwagi na to, w dniu 29 stycznia, poniedziałek, funkcjonariusze z obu powiatów po raz pierwszy zdecydowali się przeprowadzić operację o nazwie „Trzeźwy poranek” właśnie w tym miejscu.

Podczas akcji skrupulatnie sprawdzono stan trzeźwości aż u 1700 kierujących. Niestety, okazało się, że czterech z nich nieodpowiedzialnie zasiadło za kółkiem będąc pod wpływem alkoholu.

Najwięcej alkoholu w swoim organizmie miał 48-letni mężczyzna prowadzący samochód marki Rover, który zamieszkuje powiat świecki. Badanie alkomatem wykazało niemal 1,3 promila alkoholu w jego krwi.

Wyniki badań reszty zatrzymanych oscylowały w granicach od 0,5 do 0,9 promila. Wszyscy ci kierowcy musieli oddać swoje prawa jazdy funkcjonariuszom na czas trwania działań „Trzeźwy poranek”. Decyzję o konsekwencjach dla zatrzymanych – w zależności od stężenia alkoholu w ich organizmach – podejmie teraz sąd. Informacje na ten temat przekazał asp. Łukasz Kowalczyk, rzecznik prasowy grudziądzkiej policji.