13 policjantów z Grudziądza przechodzi na zasłużoną emeryturę

13 policjantów z Grudziądza przechodzi na zasłużoną emeryturę

Po wielu latach służby, dla policjantów to niezapomniana okazja, aby stanąć wśród wciąż aktywnych kolegów, zakładając po raz ostatni swój mundur. W końcu jednak każdy musi podjąć decyzję o przejściu na emeryturę. Właśnie to robi teraz 13. policjantów z Grudziądza, którzy na razie żegnają się ze służbą.

Nadkomisarz Hanna Hydzik pożegnała się z mundurem po ponad trzech dekadach bycia policjantem w pionie prewencji i specjalistą zespołu ds. profilaktyki społecznej. Odszedł również asp. sztab. Sylwester Lewandowski, oficer dyżurny grudziądzkiej jednostki, który wcześniej był czynnym mundurowym w obszarze profilaktyki społecznej oraz liderem grupy wykroczeń. Asp. Kowalczyk powiedział, że kiedy Lewandowski żegnał się z przełożonymi i kolegami, zaznaczył, że chciałby nadal pomagać społeczeństwu w tym samym obszarze, w którym pracował, tylko pod nowym kątem jako cywil.

Podczas uroczystości przejścia na emeryturę w pionie kryminalnym, za blisko trzydziestoletnią służbę uhonorowano dwóch sierżantów sztabowych. Z mundurem pożegnali się sierżant sztabowy Maciej Maciejewski, którego wiedza o grudziądzkim świecie przestępczym była niezrównana oraz sierżant sztabowy Michał Kretkowski, który miał porównywalne doświadczenie w grudziądzkiej jednostce. Asp. Kowalczyk, który był mł. chor. stwierdził, że przed Maciejewskim nie kryły się żadne tajemnice.