Atak maczetą w Grudziądzu? Niepotwierdzone informacje rozsiewają zamieszanie i panikę

Atak maczetą w Grudziądzu? Niepotwierdzone informacje rozsiewają zamieszanie i panikę

Plotki o mężczyźnie z maczetą, rzekomo spacerującym po centrum Grudziądza, błyskawicznie rozniosły się po mieście. Zgłoszenia o incydencie, które wpłynęły do naszej redakcji w piątek 8 marca, były pełne niepokoju i strachu. Szczególna troska dotyczyła bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców miasta. Rodzice i opiekunowie zostali wezwani do zachowania szczególnej ostrożności.

Informacje, choć określane jako „niepotwierdzone”, były przekazywane dalej przez szkoły. Rodziców informowano za pośrednictwem e-dziennika o potencjalnym zagrożeniu. W wyniku tego doszło do zauważalnego wzrostu paniki wśród lokalnej społeczności.

Zaniepokojone matki zaczynały pytać: „Czy to prawda, czy naprawdę istnieje plan na „noc oczyszczenia”? Moje dziecko jest przerażone!” Inni rodzice zastanawiali się, czy bezpieczne jest jeszcze wychodzenie z dziećmi na plac zabaw. Niektórzy skarżyli się na odpowiedzi policji, które uważali za nieodpowiednie w sytuacji.

Wielu rodziców uczniów z różnych szkół w Grudziądzu otrzymało wiadomości za pośrednictwem e-dziennika, które brzmiały: „Bardzo proszę o zapewnienie opieki dzieciom w dniu dzisiejszym (8 marca). Nieoficjalnie otrzymaliśmy informacje o organizowanym w mieście „marszu oczyszczenia”. Informacje te nie są potwierdzone, ale dla bezpieczeństwa dzieci może warto aby w dniu dzisiejszym nie udawały się w stronę miasta”.