Tragiczne zdarzenie w Grudziądzu: Pożar kamienicy pochłonął jedną ofiarę

Tragiczne zdarzenie w Grudziądzu: Pożar kamienicy pochłonął jedną ofiarę

W piątkowe popołudnie, w Grudziądzu, doszło do tragicznego wybuchu pożaru w budynku mieszkalnym. Ogień całkowicie zniszczył dach obiektu, co spowodowało, że kamienica stała się niezdatna do zamieszkania. Niestety, jedna osoba straciła życie w wyniku tego nieszczęśliwego wypadku. Miasto podjęło działania, aby pomóc poszkodowanym przez ten tragiczny incydent.

Ponad dwadzieścia jednostek straży pożarnej angażowało się w walkę z płomieniami, które zaczęły się na strychu kamienicy przy ulicy Karabinierów. Cała operacja gaśnicza trwała ponad sześć godzin.

– Strażacy w aparatach oddychania przystąpili do działań gaśniczych. W jednym z pomieszczeń na trzecim piętrze odnaleźli dwie osoby bez oznak życia, które natychmiast ewakuowali. Na miejscu przeprowadzano reanimację krążeniowo-oddechową (RKO), w której pomagali nam policjanci oraz zespoły medyczne – relacjonuje młodszy brygadier Paweł Korgol, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu.

Niestety, pomimo podjętych natychmiastowych działań ratunkowych, nie udało się uratować 39-letniej kobiety. Mężczyzna, który również był w budynku podczas wybuchu, został przewieziony do szpitala. Pozostała część mieszkańców kamienicy zdołała ewakuować się na czas.

Skutki pożaru są katastrofalne. Konstrukcja dachu została zniszczona, a prawie wszystkie mieszkania ucierpiały z powodu zalania podczas akcji gaśniczej.