Bezpośrednia relacja o kolizji dwóch pojazdów na skrzyżowaniu w Grudziądzu

Bezpośrednia relacja o kolizji dwóch pojazdów na skrzyżowaniu w Grudziądzu

Incydent miał miejsce na miejscu, gdzie krzyżują się ulice Sikorskiego i Piłsudskiego, w samym sercu Grudziądza. Wypadkowi uległy dwa auta – jedno dostawcze, drugie typu osobowego. Pomimo poważnej kolizji, nikt nie odniósł obrażeń.

Jeden ze świadków zdarzenia podzielił się swoją relacją na łamach „Pomorskiej”. Według jego słów, furgonetka wjechała na skrzyżowanie pomimo czerwonego światła, jadąc zdecydowanie za szybko. Na skrzyżowaniu pojawił się samochód osobowy, który miał zielone światło, ale także poruszał się z dużą prędkością. Mocne uderzenie w samochód dostawczy spowodowało jego obrócenie i przewrócenie.

Moment zderzenia nastąpił około 9:35 na wspomnianym wcześniej skrzyżowaniu. Z informacji udzielonych przez policję wynika, że kierowca forda transita, pojazdu dostawczego, jechał lewym pasem ulicy Sikorskiego. Po dojechaniu do skrzyżowania w ostatniej chwili postanowił jechać prosto z lewego pasa. Mówi o tym asp. Łukasz Kowalczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, który dodaje, że kierowca furgonetki wykonał ten manewr na czerwonym świetle. W wyniku tego zdecydował się na zderzenie z prawidłowo poruszającym się volvo, które jechało ulicą Piłsudskiego w kierunku Kwidzyna.