Trzydziestoczterolatek skazany na sześć lat więzienia za dokonane rozboje

Trzydziestoczterolatek skazany na sześć lat więzienia za dokonane rozboje

Sąd Okręgowy w Toruniu wydał wyrok skazujący 34-letniego mężczyznę, sprawcę brutalnych rozbojów z użyciem noża, dokonanych w Grudziądzu. Ofiarami jego przestępczej działalności stali się trzej nieletni chłopcy – w wieku 14, 15 i 17 lat. Wyrokiem orzeczono dla mężczyzny karę sześciu lat bezwarunkowego pozbawienia wolności.

Fakt, że Paweł Z., bo takie jest imię skazanego, wcześniej notowany był za podobne przestępstwa, miał istotny wpływ na wymiar kary. Jako recydywista, który mimo wcześniejszych kar kontynuował przestępczą ścieżkę, tym razem został skazany na sześć lat pozbawienia wolności bez możliwości zawieszenia wyroku.

Jak informuje Jarosław Szymczak, asystent rzecznika Sądu Okręgowego w Toruniu – „Na podstawie ogłoszonego wyroku, Paweł Z. ma obowiązek odbycia kary sześciu lat pozbawienia wolności w trybie terapeutycznym. Dodatkowo musi pokryć szkody spowodowane swoim działaniem i wypłacić łączną sumę 5 tysięcy złotych na rzecz pokrzywdzonych”.

Przestępczy maraton Pawła Z. rozpoczął się w piątek, 22 września 2023 roku, o godzinie 16:30. Wtedy to, uzbrojony w nóż, zaatakował swoje pierwsze ofiary – dwóch chłopców w wieku 14 i 15 lat. Napad miał miejsce na terenie dawnych zakładów mięsnych przy ulicy Narutowicza w Grudziądzu. Grożąc nożem, wymusił na nich wydanie wszelkich wartościowych przedmiotów.