Blokady uliczne rolników utrudniają życie w wielu miastach

Blokady uliczne rolników utrudniają życie w wielu miastach

W ciągu najbliższych dwóch dni, Polska jest scenerią wielu protestów rolniczych, które polegają na blokowaniu dróg. Znaczna część urbanizacji jest wstrzymana z powodu tych działań. Grudziądz, miasto szczególnie dotknięte tymi działaniami, doświadcza blokad na większości swoich rond, a protesty mają potrwać do jutrzejszego dnia, aż do godziny 17:00.

Jedną z manifestacji odwiedził Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Piotr Hemmerling. Wyraził on pełne wsparcie dla protestujących rolników, jednocześnie apelując o złagodzenie formy strajku. Stwierdził bowiem, że mieszkańcy miast nie są odpowiedzialni za obecne problemy w sektorze rolnym.

Prowadząc dialog z rolnikami, Hemmerling zapewnił, iż Rząd pod kierownictwem Donalda Tuska angażuje się w pełni w rozwiązywanie problemów rolnictwa i spełnienie ich postulatów. Zaplanowano kolejne spotkanie w tej sprawie na najbliższy poniedziałek, to jest 25 marca.

Mimo deklaracji wicewojewody, rolnicy są zdecydowani kontynuować blokady zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Wskazali, że protesty potrwają do jutra, do godziny 17:00.