Dwa kluby z PGE Ekstraligi podążają za Wiktorem Rafalski – młodym talentem z Grudziądza

Dwa kluby z PGE Ekstraligi podążają za Wiktorem Rafalski – młodym talentem z Grudziądza

Podkreślając aspiracje na rynku przenosin, zarówno For Nature Solutions Apator Toruń jak i Betard Sparta Wrocław, oba kluby występujące w PGE Ekstralidze, wyrażają żywe zainteresowanie pozyskaniem młodej gwiazdy ZOOleszcz GKM-u Grudziądz. Mowa o Wiktorze Rafalskim, kuzynie Pawła Przedpełskiego. Co istotne, kluczowym czynnikiem mogącym wpłynąć na wynegocjowanie tej transakcji jest koszt transferu Rafalskiego.

Ostateczna suma kontraktu zawierającego tak rozchwytywanego juniora może oscylować w okolicach miliona złotych. Istotnym elementem tej kwoty jest spory ekwiwalent za wyszkolenie Rafalskiego, który klub zainteresowany jego usługami będzie musiał pokryć.

Na początek każdego klubu, który pragnie pozyskać Rafalskiego, czeka wydatek rzędu 360 tysięcy złotych. Aktualna umowa młodego talentu z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz dobiega końca pod koniec października. Mimo to, grudziądzki klub ma prawo ubiegać się o rekompensatę za trzy lata inwestycji w szkolenie młodego zawodnika. Biorąc pod uwagę, że każdy rok szkolenia jest wyceniany na 120 tysięcy złotych, finalny rachunek staje się jasny.