Dwa pożary na jednym osiedlu, straty oszacowano na 32 tysiące złotych

Dwa pożary na jednym osiedlu, straty oszacowano na 32 tysiące złotych

Na osiedlu Strzemięcin straż pożarna dwukrotnie była wzywana do interwencji, które polegały na ugaszeniu płonących kontenerów na śmieci oraz wiat śmietnikowych. Obie sytuacje miały miejsce w niedługim odstępie czasu, co budzi pewne zaniepokojenie.

Pierwszą interwencję strażacy musieli przeprowadzić w niedzielny wieczór, 12 maja, około godziny 22:00. Pożar wybuchł wtedy przy bloku mieszkalnym na ulicy Korczaka pod numerem 3. Płomieniom uległy tam plastikowe kontenery na odpady.

Kolejna akcja miała miejsce niecałą godzinę później. Jak donoszą służby, pożar pojawił się ponownie na tej samej ulicy, jednakże kilka numerów dalej. Tym razem ofiarą ognia padła wiata śmietnikowa wraz z umieszczonymi tam kontenerami. Niestety, podczas tego zdarzenia doszło także do uszkodzenia zaparkowanego w pobliżu samochodu. Na szczęście, żadna z osób znajdujących się w pobliżu nie odniosła obrażeń.

Służby oceniły, że łączne straty wynikające z obu pożarów wynoszą około 32 tysiące złotych. Na obecnym etapie trwają jeszcze prace nad ustaleniem przyczyny obu zdarzeń.