„Gęś w roli głównej” – regionalny konkurs dla dzieci

„Gęś w roli głównej” – regionalny konkurs dla dzieci

„Gęś w roli głównej” – regionalny konkurs dla dzieci. Województwo kujawsko-pomorskie zorganizowało dla dzieci konkurs plastyczny, którego tematem jest gęś. Władze województwa są zaskoczone dużym zainteresowaniem konkursem, a o jak duże zainteresowanie chodzi? Do konkursu zgłosiło się ponad 100 osób, a prace były bardzo zróżnicowane. Niektórzy uczestnicy wykonali jest farbami, inni pastelami, a jeszcze inni stworzyli wycinanki i wyklejanki.

Duże zainteresowanie

Przedział wiekowy był dość szeroki, bo najmłodszy uczestnik miał jedyne 2,5 roku, a najstarszy 17 lat. W przypadku tego drugiego określenie „konkurs dla dzieci” jest dosyć krzywdzące, a i zdolny 2,5-latek też z pewnością czuje się dojrzałym artystą. Możemy stwierdzić, że w województwie jest bardzo dużo młodych artystów, chcący brać udział w konkursach. Jeden z takich konkursów zorganizowała niedawno grudziądzka straż miejska, a chodzi w nim o wymyślenie imienia dla maskotki. Nie jest to więc konkurs plastyczny, ale wciąż chodzi o wykorzystanie kreatywności, której dzieciom nie brakuje.

„Gęś w roli głównej” – nagrody

Choć konkurs zorganizowało województwo, to prace nadesłały osoby z całej Polski, a jakie nagrody otrzymali zwycięzcy? Nagrodami w konkursie były bony zakupowe, które można wykorzystać w sklepach, sprzedających artykuły dla dzieci. Wartość takiego bonu to 1000 złotych dla pierwszego miejsca, 700 zł dla drugiego a 500 zł dla trzeciego. Do wygrania było też wyróżnienie w formie 200-złotowego bonu, więc artyści spoza podium nie musieli czuć się niedocenieni.

Kto wygrał konkurs „Gęś w roli głównej?

Na pierwszym miejscu podium w konkursie „Gęś w roli głównej” w kategorii do 6 lat stanął 4-letni Jakub, a zaraz po nim znalazła się 6-letnia Antonina. Na trzecim miejscu znalazła się 4-letnia Beata, a wszyscy troje pochodzą z Bydgoszczy. Pozostałe kategorie wiekowe to 7-11 lat oraz „powyżej 12 lat”, a kto je wygrał? W tych kategoriach zwycięzcami okazali się kolejno 7-letni Wojciech Kubiak oraz 14-letnia Martyna, który zasługują na ogromne brawa.