Groźny pożar w samym centrum Grudziądza

Groźny pożar w samym centrum Grudziądza

Pożar wybuchł w mieszkaniu zlokalizowanym w sercu Grudziądza. W sobotę rano strażacy w Grudziądzu zmierzyli się z groźnym pożarem w mieszkaniu znajdującym się w kompleksie apartamentów przy ulicy Rybackiej.

W sobotę (3 grudnia 2022 roku) około godziny 13:50 do miejscowych strażaków wpłynęło zgłoszenie, że zapaliło się mieszkanie w budynku przy ulicy Rybackiej w Grudziądzu. Z wczesnych informacji wynikało, że pożar jest już intensywny, widać było płomienie wydobywające się z okna. Strażacy z jednostki przy ulicy Piłsudskiego zostali już zadysponowani do dwóch innych miejsc, więc na miejsce zdarzenia mógł dojechać tylko podnośnik. Strażacy sprawdzili zgłoszenie i przystąpili do działania: jeden z nich wyważył drzwi i wszedł do mieszkania, natomiast drugi zdjął osłony okienne i ugasił pożar za pomocą gaśnicy – relacjonuje Paweł Korgol, oficer prasowy grudziądzkiej straży pożarnej.

W momencie przybycia posiłków z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych nr 2 z OSP Grudziądz, OSP Szynych i OSP Ruda sytuacja była już w trakcie opanowywania. Ratownicy przeprowadzili przeszukanie mieszkania, na szczęście stwierdzając, że jest ono puste, gdyż pozostali mieszkańcy budynku ewakuowali się jeszcze przed przybyciem służb.