Miały już miejsce pierwsze świąteczne zabawy

Miały już miejsce pierwsze świąteczne zabawy

Bieg Karpia w Mokrem i Mikołajki w Łasinie odbyły się 3 grudnia, to dwie pierwsze imprezy świąteczne w regionie. 6 grudnia rozpoczął się Grudziądzki Jarmark Świąteczny, który był największą imprezą w regionie. Swoje świąteczne imprezy będą mieli także mieszkańcy Brodnicy, Wąbrzeźna, Radzynia Chełmińskiego i Gruty.

W gminach Łasin i Grudziądz, które jako pierwsze w naszym regionie zaplanowały spotkania mikołajkowe dla mieszkańców, odbyły się one już 3 grudnia. Największa impreza odbędzie się jednak w Grudziądzu, gdzie 6 grudnia rozpocznie się Jarmark św. Mikołaja.

Niewiele jest jednostek, które nie cieszą się ze świąt Bożego Narodzenia, dzięki upojnemu zapachowi świątecznych potraw, świątecznym piosenkom oraz atmosferze bliskości i radości. W tym roku szczególnie popularne są jarmarki i kiermasze świąteczne. Są one organizowane w miastach tak dużych, jak nasze. Niektóre z miejscowości, w których odbędą się świąteczne imprezy dla mieszkańców to Brodnica, Wąbrzeźno, Radzyń Chełmiński, Gruta. Możemy na nich kupić ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne i wyjątkowe prezenty. Możemy też poznać regionalne przysmaki.