Grudziądz – newsy i wiadomości

Grudziądz – newsy i wiadomości

Po 12 latach pociągi dalekobieżne z PKP intercity mają powrócić na trasę w Grudziądzu. Wrócą nie tylko do Grudziądza, ale także do Brodnicy. Dowiadujemy się zgodnie z najnowszymi informacjami, że zabiorą obywateli do Gdyni oraz w stronę Płocka. Polskie Linie Kolejowe zyskają kilka dodatkowych połączeń, dzięki czemu będą kursowały o wiele korzystniej na potrzebę obywatele większych miast. Najlepszą z wiadomości jest obecnie to, że mieszkańcy Grudziądza oraz Brodnicy będą mogli swobodnie dojeżdżać do Trójmiasta za pośrednictwem szybkiej linii kolejowej.

Pociągi dalekobieżne są częścią większego planu komunikacyjnego. Nie tylko powracają do kilku miast, ale także zostały odnowione i usprawnione. Logistyka linii kolejowej uległa znacznej poprawie. Podróżni zyskują możliwość korzystania z tych pociągów ponownie po 12 latach przerwy.

Według wstępnych obliczeń cała podróż od Płocka do Gdyni na obliczonej trasie ma potrwać mniej więcej pięć godzin. W Płocku z kolei będzie można przesiąść się do dalekobieżnej linii prowadzącej do Katowic.

Remont trasy kolejowej w okolicy Brodnicy i Sierpca umożliwił wznowienie wspomnianych powyżej przejazdów

Zarówno przez Brodnicę, jak i Grudziądz będzie przejeżdżało zupełnie odnowione PKP intercity. Uruchomienie tak zaawansowanej linii dalekobieżnych pociągów w Polsce jest możliwe dzięki przeprowadzonym pracom remontowym. Większość trasy została poprawiona lub całkowicie odrestaurowana. Na połączeniu z Sierpcem i Brodnicą przejeżdżają głównie pociągi towarowe. Wszystko możliwe jest dzięki dokładnym remontom. Na nowych odcinkach przeznaczonych dla pociągów pasażerskich między dużymi miastami pojadą maszyny z prędkością maksymalnie 80 kilometrów na godzinę.

Oznacza to, że pociągi przewożące ludzi na tej trasie będą poruszały się dosłownie cztery razy szybciej. Przed wyremontowaniem ruchu kolejowego, pociągi jechały z prędkością mniej więcej 20 kilometrów na godzinę. Podczas remontu udało się też zmodernizować mnóstwo przejazdów kolejowych. Już teraz w życie wchodzi zupełnie nowy rozkład pociągów, z którym interesanci będą mogli się zapoznać. Zmiany dotyczą zarówno Grudziądza, okolic, jak i Brodnicy. Jeżeli planujecie jakieś podróże za pośrednictwem PKP w najbliższym czasie, radzimy wam zapoznać się z nowymi rozkładami jazdy międzymiastowej.