Grudziądz – Przegląd prasy

Grudziądz – Przegląd prasy

W Grudziądzu pijany kierowca spowodował wypadek samochodowy. Wkrótce po przyjeździe policji okazało się, że miał on zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowca jadący Mercedesem nie tylko doprowadził do wypadku, ale także okazało się, że jest pijany. Policja wprowadziła jego dane do systemu i okazało się, że w przeszłości sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów. Zdarzenie miało miejsce dokładnie 26 października. Kierowca jadący mercedesem zderzył się z citroenem. Policjanci ustalili, że kierujący mercedesem zignorował znak nakazujący ustąpienia pierwszeństwa.

Dlatego szybko można było ustalić, kto był winny całemu zajściu. 34-letni mężczyzna kierujący mercedesem miał we krwi prawie 3 promile alkoholu. Dawka alkoholu, którą przyjął, powinna dać mu do zrozumienia, że prowadzenie pojazdów jest w tym momencie kiepskim pomysłem. Co więcej, miał sądowy zakaz wsiadania za kółko. Mężczyzna odpowie nie tylko za złamanie przepisów ruchu drogowego i jazdę po spożyciu alkoholu. Dodatkowo do wyroku doliczy mu się zignorowanie orzeczenia sądowego. Może dostać nawet do pięciu lat.

W Grudziądzu kobieta kradła drogie perfumy

W jednej z drogerii handlowych znajdujących się w Grudziądzu policja złapała 22-letnią kobietę, która kradła drogie perfumy. 28 października zostali wezwani do galerii handlowej, gdzie miała znajdować się wspomniana kobieta. Ekspedientka rozpoznała złodziejkę i wezwała funkcjonariuszy policji. Kiedy podliczono straty, które spowodowała, okazało się, że w ubiegłym tygodniu ukradła perfumy o równowartości 1100 złotych. Postawiono jej zarzuty dotyczące kradzieży. Okazuje się, że może spędzić nawet do pięciu lat w więzieniu. Rzecznik policji w Grudziądzu potwierdził, że czeka ją rozprawa sądowa.

Mundurowi z Grudziądza uczestniczyli w akcji dotyczącej poboru krwi

Akcja dar serca służb mundurowych jak zwykle przebiega niezwykle pomyślnie. Mundurowi wspólnie oddają krew na rzecz potrzebujących, którzy przebywają w szpitalach. Okazuje się, że w tym roku udało się uzbierać szczególnie dużo krwi dla poszkodowanych. W akcji wzięło udział mnóstwo mundurowych. Zjawili się nie tylko funkcjonariusze policji, ale także służba więzienna, strażnicy miejscy, strażacy i żołnierze. Honorowi krwiodawcy pozwolili zebrać tego dnia aż 55 litrów krwi dla potrzebujących. W akcji wzięło udział ponad 120 mundurowych. Krew zostanie przeznaczona potrzebującym na oddziałach nowotworowych.