Grudziądz stanie się gospodarzem delegatury Urzędu Marszałkowskiego z Torunia

Grudziądz stanie się gospodarzem delegatury Urzędu Marszałkowskiego z Torunia

W Grudziądzu, w jednym z miejscowych spichlerzy, niedługo rozpocznie działalność delegatura toruńskiego Urzędu Marszałkowskiego. Obiekt, który właśnie zostanie przekazany przez miasto, stanie się siedzibą nowo powstałej instytucji.

Prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski, potwierdza plany związane z owym spichlerzem, które zgłasza marszałek. Zgodnie z jego słowami, budynek ma stać się nie tylko domem dla instytucji marszałkowskiej, ale także dla delegatury Funduszu Poręczeń Kredytowych oraz innych jednostek, które są częścią struktury Urzędu Marszałkowskiego.

Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, wyraził zamiar przejęcia od prezydenta obiektu, czyli wspomnianego spichlerza. Jego plany zakładają otwarcie w tym miejscu delegatury Urzędu Marszałkowskiego oraz innych jednostek mu podległych. Szczególnie dużo uwagi ma być poświęcone implementacji funduszy unijnych i wsparciu dla przedsiębiorców. Cały zamysł ma na celu umożliwienie mieszkańcom Grudziądza i okolic załatwienia swoich spraw bez konieczności długiej podróży do Torunia.