Odkrycie niewybuchu w centrum Grudziądza podczas prac budowlanych

Odkrycie niewybuchu w centrum Grudziądza podczas prac budowlanych

Podczas prowadzonych prac konstrukcyjnych w samym sercu miasta Grudziądz, robotnicy natrafili na nieoczekiwany artefakt – bombę lotniczą o masie 50 kg. Cały obszar dookoła miejsca znaleziska został natychmiast zamknięty dla ruchu, a saperzy przystąpili do działań mających na celu wydobycie oraz zabezpieczenie odnalezionej bomby, którą następnie przetransportowano w miejsce uznane za bezpieczne.

Informacje na temat odkrycia niewybuchu do grudziądzkiej komendy policji przekazano w piątek, około godziny 10. Zgłoszenie dotyczyło odnalezienia znacznego ładunku wybuchowego w centralnej części miasta.

Kiedy analiza sytuacji wykazała, że podczas robót budowlanych realizowanych na skrzyżowaniu ulic Al. 23 Stycznia i Sienkiewicza, robotnicy natknęli się na bombę lotniczą o wadze 50 kg.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano stróżów prawa, którzy współpracowali z gwardią miejską oraz specjalistami z wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego grudziądzkiego ratusza, aby zapewnić bezpieczeństwo obszaru do momentu przybycia saperów.