Grudziądzkie muzeum walczy o 20 tys. zł na odnowienie zabytkowych mebli włoskich dzięki kampanii „Mocarze sztuki”

Grudziądzkie muzeum walczy o 20 tys. zł na odnowienie zabytkowych mebli włoskich dzięki kampanii „Mocarze sztuki”

Muzeum w Grudziądzu stara się zdobyć dotację w wysokości 20 tysięcy złotych na renowację wyjątkowego kompletu zabytkowych włoskich mebli, które nabyło w 1942 roku. Właśnie przy tej okazji bierze udział w kampanii „Mocarze sztuki”, gdzie głosami internautów zostanie zdecydowane o przyznaniu środków finansowych.

Te niezwykłe meble włoskie są częścią działu sztuki muzeum od ponad 80 lat i mimo upływu czasu, do dnia dzisiejszego nie udało się ich odrestaurować tak, aby mogły być godnie eksponowane. Jednakże teraz pojawiła się możliwość ich odnowienia dzięki kampanii „Mocarze Sztuki”, organizowanej przez Fundację Most the Most.

Fundacja ta deklaruje przyznanie dotacji na prace konserwatorskie w kwocie do 20 tysięcy złotych dla wybranych projektów. Muzeum w Grudziądzu postanowiło zgłosić swój zabytkowy komplet mebli do tej kampanii i udało się mu przejść pierwszy etap selekcji. Spośród 79 zgłoszonych muzealiów z całej Polski, ten niezwykły zestaw mebli znalazł się w gronie 10 finalistów, wybranych przez komisję konkursową. Teraz to od wyników głosowania internautów zależy przyznanie dotacji na dalsze prace konserwatorskie.