Grudziądzkie MZK przekazują ukraińskiej gminie Verba autobus pełen darów – drugi taki gest solidarności

Grudziądzkie MZK przekazują ukraińskiej gminie Verba autobus pełen darów – drugi taki gest solidarności

Pojazd, który jeszcze do niedawna kursował po ulicach Grudziądza pod kierownictwem Miejskich Zakładów Komunikacyjnych (MZK), jest teraz w drodze do gminy Verba na Ukrainie. Ten autobus Scania Omni o numerze 317 został ofiarowany temu ukraińskiemu obszarowi jako gest wsparcia i solidarności. Jest to drugi taki pojazd przekazany przez grudziądzkie MZK obszarowi Rówieńskiemu na Ukrainie.

Nowe zastosowanie autobusu to przede wszystkim transport dzieci do szkoły oraz starszych osób do miasta. Według Leonida Dudko autobusy są niezbędne, ponieważ wiele z nich zostało zapożyczonych przez wojsko, a te, które wcześniej służyły lokalnym społecznościom na wsiach, zostały przesunięte na wschód Ukrainy dla potrzeb sił zbrojnych.

Poza tym, autobus nie wyruszył w podróż pusty. Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia OnkoMikołaje, Fundacji Otwarte Serca oraz właśnie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Grudziądzu, pojazd został przeładowany prezentami głównie o charakterze świątecznym, skierowanym przede wszystkim do dzieci. Głównym celem jest dostarczenie radości najmłodszym w tym wyjątkowym okresie.