Młodzi złodzieje skradli 25 tysięcy złotych od starszej kobiety

Młodzi złodzieje skradli 25 tysięcy złotych od starszej kobiety

Dwóch młodych mężczyzn z Grudziądza wyłudziło od starszej kobiety łącznie 25 000 złotych. Jeden z nich miał 21 lat, z kolei drugi 18. Z najnowszych informacji dowiadujemy się, że grozi im nawet 8 lat pozbawienia wolności. Oddział śledczy zatrzymał dwóch młodych mężczyzn, którzy okradali starszych ludzi za pośrednictwem tak zwanej metody na policjanta. Na razie zastosowano wobec nich 3 miesiące aresztu tymczasowego, gdzie będą oczekiwali na wyrok. Łącznie mogą otrzymać nawet 8 lat pozbawienia wolności za swojego oszustwa i wyłudzenia.

Zdarzenie rozpoczęło się od jednej rozmowy telefonicznej, gdy mieszkanka odebrała telefon. Mężczyźni zadzwonili do kobiety mającej 75 lat. Obrali za cel osobę, która wydawała się potencjalnie łatwym targetem ataku. Oszuści podawali się za pracowników poczty. Początkowo nakłonili kobietę na podanie adresu, aby wiedzieli, w jaki sposób ją zaatakować. Następnym krokiem oszustów było zgłoszenie się do mieszkanki Grudziądza. Młody mężczyzna podawał się za policjanta. Wyłudził od staruszki pieniądze.

Usłyszeli zarzuty, teraz czekają na wyrok

Podając się za policjanta, powiedział, że rozpracowuje grupę przestępczą i środki starszej kobiety są zagrożone. W ten sposób nakłonił ją do wypłacenia pieniędzy w celu ich zabezpieczenia. Staruszka nabrała się na podstęp, ponieważ uwierzyła, że oszust jest policjantem. Łącznie udało im się wyłudzić 25 tysięcy złotych od starszej kobiety. Ostatnimi czasy doszło do równie głośnej kradzieży w Jeleniej Górze. Złodzieje dokonali rozboju w jednym z supermarketów. Policja zdążyła przyjechać na miejsce zdarzenia i ich uchwycić.

Do zatrzymania wspomnianych oszustów z Grudziądza doszło 6 grudnia. Policjanci zbadali sprawę i udało im się ustalić adresy młodych mężczyzn. Schwytali ich i doprowadzili do aresztu śledczego, gdzie zaczekają na swoje wyroki. Może im grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd po przedstawieniu pełnego toku dowodowego w sprawie przychylił się do wniosku prokuratury. Zezwolił na umieszczenie młodych mężczyzn w areszcie. Zanim znajdą się w więzieniu, spędzą 3 miesiące zamknięci w areszcie śledczym.