Nieoficjalne wyniki wskazują na wygraną obecnego prezydenta Grudziądza, Macieja Glamowskiego, w pierwszej turze wyborów

Nieoficjalne wyniki wskazują na wygraną obecnego prezydenta Grudziądza, Macieja Glamowskiego, w pierwszej turze wyborów

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, które napłynęły z ponad połowy komitetów wyborczych w Grudziądzu, Maciej Glamowski, urzędujący prezydent miasta, zdobył imponującą przewagę w pierwszej turze głosowania. Wyniki sugerują, że Glamowski otrzymał poparcie od ponad 60 procent głosujących, co stanowi znaczną przewagę nad pozostałymi kandydatami.

Taka różnica w liczbie głosów sprawia, że prawdopodobieństwo, iż inni kandydaci uzyskali więcej niż kilkanaście procent poparcia jest niewielkie. Prezydent Glamowski podchodzi do tych wyników z pokorą i szacunkiem dla swoich kontrkandydatów. Jego zdaniem, jeżeli te wyniki zostaną potwierdzone, będzie to świadczyć o tym, że mieszkańcy Grudziądza powierzyli mu zaufanie na kolejną kadencję.

Glamowski jest przekonany, że to jego 5-letnie zarządzanie miastem przyniosło owoc w postaci tak dużego poparcia wyborców. Zdaniem prezydenta Grudziądza, w ciągu ostatnich 5 lat udało mu się stworzyć solidne fundamenty dla rozwoju miasta, co mogło wpłynąć na decyzje głosujących. Wyraził również wdzięczność mieszkańcom za ich poparcie.

Podczas tych wyborów prezydenckich na listach znaleźli się także Krzysztof Kosiński reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość oraz Marek Nowak z Nowej Drogi Czas Grudziądza.