Nietypowe prognozy pogody, śnieg może spaść jeszcze w listopadzie. Otrzymaliśmy również informacje o emeryturach

Nietypowe prognozy pogody, śnieg może spaść jeszcze w listopadzie. Otrzymaliśmy również informacje o emeryturach

Okazuje się, że prognozy pogody są niezwykle nietypowe. Ostatnie przewidywania wskazują na to, że śnieg może zacząć padać już pod koniec listopada 2021 roku. Niektórzy żartobliwie wskazują na to, że tej jesieni możemy doświadczyć uderzenia zimy. W drugiej połowie tygodnia nie tylko niezwykle szybko może zrobić się ciemno. Możemy również spodziewać się tego, że zacznie padać obfity śnieg. Jeżeli prognozy związane z opadami śniegu okażą się prawdziwe, oznacza to, że zaczną się też niskie temperatury. Ubierajcie się ciepło, ponieważ wkrótce będzie bardzo zimno!

Kolejne tygodnie będą niezwykle urozmaicone pogodowo. Prawdopodobnie doświadczymy nagłych zmian temperatury, które nie sprzyjają nikomu. Jeżeli temperatura zaczyna się wahać, nigdy nie wiadomo, w jaki sposób najlepiej się ubrać. We wtorek rano pod koniec listopada spodziewamy się, że w okolicach Grudziądza mogą pojawić się pierwsze oznaki deszczu ze śniegiem. Jeżeli doświadczymy opadów tak szybko tej jesieni, oznacza to, że wraz z nimi pojawią się również poważne przymrozki.

Wilgoć i chłód, czyli nieprzyjemna pogoda, którą napotkamy już niedługo

Prognozy pogody wskazują na to, że w ostatni piątek listopada nadciągnie do nas nieprzyjemna pogoda wprost z Alp. Jednocześnie możemy spodziewać się tego, że z północy nadejdzie zimne powietrze. W efekcie możemy spodziewać się nieprzyjemnej temperatury oraz naprzemiennych opadów śniegu i deszczu. Opady śniegu z deszczem prawdopodobnie się połączą, jeżeli temperatura nie będzie dostatecznie niska. W takim wypadku czeka nas dużo błota i wilgoć w połączeniu z przymrozkami, które zmuszą kierowców do skrobania szyb o poranku.

Śniegu możemy spodziewać się od piątku do soboty. Prognoza pogody wskazuje na to, że deszcze pojawią się dopiero w niedzielny wieczór pod koniec listopada. Maksymalna temperatura w Grudziądzu nie będzie, na razie sięgała powyżej trzech stopni. Pamiętajmy zatem o ciepłych czapkach i rękawiczkach, które ochronią nas przed przymrozkami. W nocy temperatura prawdopodobnie spadnie nawet poniżej zera lub utrzyma się w okolicy zerowej. Ekolodzy nazywają ten kłopotliwy sezon, tak zwanym przedzimiem, połączeniem zimna i wilgoci.

Dowiedzieliśmy się o nowych propozycjach związanych z emeryturami stażowymi

Projekt ustawy przewiduje nowy wiek emerytalny, jednak tylko dla chętnych. Inicjatywy trafiły już do sejmu i możemy spodziewać się tego, że politycy wkrótce nad nimi zagłosują. Na razie nie mamy prognozy dotyczącej tego, czy taka propozycja przejdzie. Wiele osób w starszym wieku, jest jednak nastawiona ku temu pozytywnie. Już od lat zapowiada się, że tak zwany projekt emerytur stażowych powstanie. W końcu się go doczekaliśmy. Teraz pozostaje zastanawiać się nad tym, czy politycy faktycznie przegłosują ten pomysł.

Emerytury stażowe stanowią pewnego rodzaju alternatywę dla aktualnego wieku emerytalnego. Zamiast samej daty urodzenia od tej pory w systemie należałoby brać pod uwagę liczbę przepracowanych lat. Projekt próbuje przepchnąć partia znana z nazwy Solidarność. Projekt emerytury stażowej zakłada, że po przepracowaniu określonej liczby lat, osobie należałaby się podstawowa emerytura. Każdy miałby jednak prawo do tego, aby uznać, czy chce dalej pracować, czy też przejść na odpoczynek. Na razie projekt jest jedynie wstępnym zamysłem.