Prezydent Grudziądza podsumował kilka lat swojej kadencji. Jak oceniają ją obywatele?

Prezydent Grudziądza podsumował kilka lat swojej kadencji. Jak oceniają ją obywatele?

Przyjrzeliśmy się podsumowaniu kadencji prezydenta Grudziądza. Dowiemy się dzisiaj, w jaki sposób jego trzy lata władzy podsumowali radni oraz obywatele tego miasta. Prezydent przyznaje, że ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa to był niezwykle trudny czas. Wymagał od polityków podejmowania trudnych decyzji. Z najnowszych informacji wynika, że została przeprowadzona sonda, która pozwala obywatelom oraz radnym wypowiedzieć się na temat tego, co sądzą o rządach prezydenta.

Prezydent Maciej Glamowski jego zdaniem ma się czym pochwalić. Do konta swojej prezydentury w ciągu ostatnich trzech lat zalicza między innymi ustabilizowanie finansów w mieście. Powiedział podczas wywiadu, że sytuacja finansowa miasta jest stabilna i nie jest to jego osobista opinia. Dowiadujemy się, że informację potwierdza wielu ekspertów działających w branży ekonomii. Dzięki stabilnej sytuacji finansowej radni miasta Grudziądz mogą bez żadnych wyrzeczeń dokonywać inwestycji. Regionalna Izba Obrachunkowa potwierdziła, że jeszcze 3 lata temu miasto mogło jedynie pomarzyć o tym, aby zaistniała taka sytuacja.

Budowanie otwartości społecznej w Grudziądzu oraz kilka innych zasług

Budowanie otwartego Grudziądza dla innych oznacza, że prezydent skupił się na tym, aby przyciągać uwagę różnorodnych inwestorów. Wiele inwestycji miasta jest skierowane w obszary, które pozwalają seniorom czerpać radość z życia. Mimo wszystko prezydent nie zapomina także o tym, aby wspierać ludzi młodych.

W Grudziądzu doszło do znacznej poprawy sytuacji finansowej szpitala, co jest kolejnym z sukcesów obecnego prezydenta Grudziądza. W szpitalu nieustannie spada poziom zadłużenia. Pomimo tego, że nie doszło do tak zwanego cięcia kadr i pracownicy zachowali swoje stanowiska. O ile szpital jest nadal zadłużony, w końcu osiągnął jakieś zyski, o których kilka lat temu mógł tylko pomarzyć.

Prezydent nie ukrywa, że przygotowuje wraz ze swoją radą miasta różnorodne pisma, które mają na celu pozyskać więcej finansów dla miasta. Obecny prezydent przygotowuje swoje miasto do kolejnych dyrektyw unijnych, które wspomagają Polskę finansowo. Prezydent zamierza zabiegać o stworzenie uczelni wyższej. Jego zdaniem w tak dużym mieście brakuje solidnego ośrodka kształcenia.