Nowe połączenia kolejowe Bydgoszcz – Grudziądz

Nowe połączenia kolejowe Bydgoszcz – Grudziądz
Nowe połączenia kolejowe

Nowe połączenia kolejowe Bydgoszcz – Grudziądz pojawią się w wyniki umowy, jaką podpisano 13 grudnia 2020 r. Chodzi tutaj o realizację połączeń pasażerskich na liniach zelektryfikowanych w województwie kujawsko-pomorskim, a wygląda ona nieco inaczej niż w poprzednich latach. Operatorem będzie tradycyjnie PolRegio, które wprowadziło również nowoczesne szynobusy w wielu polskich miastach takich jak Gorzów Wlkp.

Czyżby kryzys finansowy?

Pojawia się niestety mały problem, a jest nim jak zwykle budżet. Urząd Marszałkowski w ostatnich czasach musiał dokonać kilku cięć oraz zadbać o finansowanie kilku innych inicjatyw. Jeśli spojrzymy na konkretne liczby, Urząd podpisał umowę na kwotę 52,2 mln zł, a to oznacza obsługę ok. 2,2 mln pockm. Przypominamy, że w poprzednich latach było to o 1,3 mln więcej.

Nowe połączenia kolejowe wypadają kiepsko

Co ciekawe, województwo kujawsko-pomorskie to jedyny region w Polsce, który zdecydował się aż tak ograniczyć swoje połączenia. Wystarczy porównać rozkład jazdy z 2020/2021 z poprzednimi okresami i widać na nich wręcz namacalne efekty cięć budżetowych.

Jeden komentarz o “Nowe połączenia kolejowe Bydgoszcz – Grudziądz

Comments are closed.