Nowy samochód trafia w ręce strażaków!

Nowy samochód trafia w ręce strażaków!

Ochotnicza Straż Pożarna w Grucie, w powiecie grudziądzkim, ochoczo przyjęła nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Przyjazd świętowano z rozmachem i pokazem sztucznych ogni. Nowoczesny pojazd zajmie miejsce starszego samochodu ciężarowego, który następnie zostanie przeniesiony do jednostki w miejscowości Salno. Najnowszy nabytek strażaków z Gruty będzie stał w garażu obok najwyższej klasy Scanii, która została zakupiona sześć lat wcześniej

W latach 2022 i 2023 udało się pozyskać i wykorzystać bezprecedensową ilość środków na wymianę przestarzałych pojazdów bojowych na terenie naszej gminy. Pierwsza z tych wymian jest już zakończona. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy do jednostki w Plemiętach trafi fabrycznie nowy Mercedes. Udało nam się zaktualizować prawie każdy pojazd w gminie, z których wiele miało 40-50 lat. W Boguszewie niedawno pozyskany Mercedes zajął miejsce prawie 50-letniego Magirusa. Waldemar Kurkowski, wójt gminy Gruta, uważa, że strażacy powinni czuć się zadowoleni i dowartościowani tymi ulepszeniami.

Najnowszy zakup pojazdu przekroczył milion złotych, przy czym niespełna połowa kosztów została pokryta z rządowej dotacji. Pozostałe środki dołożyła gmina i różni sponsorzy.