Ogromny wypadek z udziałem czterech aut

Ogromny wypadek z udziałem czterech aut

W Grudziądzu na ulicy Paderewskiego doszło do zdarzenia z udziałem czterech małych pojazdów, w wyniku którego jedna pasażerka doznała obrażeń ciała.

Mercedes nie zdołał wyhamować, uderzając w tył forda i kierując go do przodu. Następnie samochody zderzyły się w sposób przypominający domino.

W wypadku brało udział pięciu kierowców. Po zderzeniu 23-letnia kobieta znajdująca się w jednym z pojazdów zgłosiła, że boli ją głowa. Została przewieziona do szpitala w celu oceny.

„Przez krótki okres droga była całkowicie zablokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy” – poinformował starszy kapitan Tomasz Bajor z Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu.

Strażacy wykorzystali materiały sorbentowe do opanowania płynów, które wyciekły z pojazdów. Po przesunięciu uszkodzonych samochodów na pobocze ruch na ulicy Paderewskiego został wznowiony.

Akcja gaszenia pożaru trwała około 30 minut.

Na ulicy Paderewskiego, trasie wylotowej z Grudziądza w kierunku Łasina, w godzinach szczytu komunikacyjnego wystąpiły natychmiastowe zatory. Spiętrzenie ruchu przedłużyło się do ulicy Karabinierów.

Za kierownicą mercedesa siedział 71-letni mieszkaniec Grudziądza. Stróże prawa są pewni, że to on jest odpowiedzialny za zdarzenie. Konsekwencje, jakie mu grożą, będą wynikały z analizy rannego pasażera pojazdu, która ustali, czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja czy wypadek.