Pierwszy remis sezonu dla drużyny Olimpii Grudziądz w meczu przeciwko Chojniczance Chojnice

Zmagania na boisku pomiędzy piłkarzami Olimpii Grudziądz a Chojniczanką Chojnice zakończyły się nierozstrzygniętym wynikiem 1:1. To jest pierwszy remis w obecnym sezonie, jaki udało się osiągnąć drużynie „Biało-zielonych”.

Przed tym spotkaniem, ekipa z Grudziądza była na fali po zwycięstwie nad Kotwicą Kołobrzeg na wyjeździe, gdzie triumfowali wynikiem 2:1. Z drugiej strony, drużyna Chojniczanka doświadczyła porażki tydzień wcześniej, kiedy to zmierzyli się ze Stalą Stalowa Wola na ich terenie i przegrali zdecydowanie, uzyskując wynik 2:5.

„Biało-zieloni” zapewnili sobie przewagę już w 9′ minucie gry. Piłkę do pole gry gospodarzy wprowadził kapitan Olimpii, Marcin Warcholak, wykonując rzut wolny. Wykorzystał to młody zawodnik formacji obronnej, Damian Vu Than, który dzięki swojej skuteczności zapisał na tablicy wyników prowadzenie dla Olimpii 1:0.

Koniec pierwszej połowy meczu obie drużyny zakończyły z korzyścią dla Olimpii Grudziądz, prowadzącej nad Chojniczanką Chojnice jednym punktem.