Plan budowy basenu przy Szkole Podstawowej nr 18 w Grudziądzu: aktualizacja przetargu i finansowania

Plan budowy basenu przy Szkole Podstawowej nr 18 w Grudziądzu: aktualizacja przetargu i finansowania

Rozstrzygnięcie przetargu na projektowanie basenu, którego lokalizację zaplanowano obok Szkoły Podstawowej nr 18 w Grudziądzu, doszło do skutku. Według harmonogramu, dokumentacja techniczna powinna zostać ukończona w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Ciekawostką jest fakt, że koszty związane z tym procesem są znacznie wyższe niż pierwotnie przewidywano przez lokalne władze.

Konstrukcja krytej pływalni w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 18, zlokalizowanej na osiedlu Tarpno, była jednym z postulatów wyborczych prezydenta miasta, Macieja Glamowskiego. Wygrał on te wybory i teraz ma okazję spełnić swoje obietnice.

Przetarg na stworzenie dokumentacji projektowej dla nowego basenu już się odbył. Dzięki zmianom wprowadzonym przez radnych w budżecie podczas sesji w maju, możliwe było rozstrzygnięcie przetargu.

Przywołując fakty z majowych obrad radnych, zgodzili się oni na dodatkowe finansowanie przygotowań do budowy basenu w Tarpnie o kwotę 175 tys. zł. Dzięki temu, całkowity budżet na ten projekt wzrósł do 425 tys. zł, co umożliwiło rozstrzygnięcie przetargu.

Okazuje się, że projekt basenu w Tarpnie będzie wymagał znacznej inwestycji. Blisko 425 tys. zł za stworzenie dokumentacji technicznej zaproponowała Pracownia Architektoniczna Piotra Dominiczaka z Ostrowa Wielkopolskiego jako swoją ofertę w przetargu.