8. runda PGE Ekstraligi: ZOOLESZCZ GKM Grudziądz spotka się z ORLEN OIL MOTOREM Lublin oraz KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa stanie do walki z FOGO UNIĄ Leszno

8. runda PGE Ekstraligi: ZOOLESZCZ GKM Grudziądz spotka się z ORLEN OIL MOTOREM Lublin oraz KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa stanie do walki z FOGO UNIĄ Leszno

W piątkowych rozgrywkach 8. rundy PGE Ekstraligi, drużyna ZOOLESZCZ GKM Grudziądz uda się na wyjazdowy mecz do Lublina, gdzie na ich drodze stanie miejscowy zespół ORLEN OIL MOTOR. Tego samego dnia KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa będzie bronić swojej pozycji na domowym torze, próbując pokonać zawodników FOGO UNII Leszno. Spotkania te zapoczątkują rundę rewanżową regularnego sezonu. Całość wydarzeń będzie transmitowana na antenie ELEVEN SPORTS 1.

Lubelski ORLEN OIL MOTOR po ostatnim spotkaniu może cieszyć się z zwycięstwa nad BETARD SPARTĄ Wrocław, które pokonali wynikiem 50:40. W tym starciu niezwykle dobrze zaprezentował się Bartosz Zmarzlik, który zdobył 12 punktów. Fredrik Lindgren był jedynym innym zawodnikiem, który również zgromadził wynik dwucyfrowy w tym meczu. Zapewne zawodnicy tacy jak Dominik Kubera i Mateusz Cierniak będą chcieli poprawić swoje ostatnie wyniki.

Sytuacja drużyny ZOOLESZCZ GKM Grudziądz wygląda diametralnie inaczej, ponieważ w ich ostatnim spotkaniu na wyjeździe z Częstochową poniósł ona porażkę 39:51. Drużynę prowadzoną przez Roberta Kościechę, najlepiej reprezentowali zawodnicy – Max Fricke, zdobywając 12 punktów i Jaimon Lidsey z dorobkiem 13 punktów. Wyróżnić można również Kacpra Łobodzińskiego, który dołożył do puli 7 punktów wraz z dwoma bonusami.

W pierwszym meczu tych drużyn w bieżącym sezonie, ZOOLESZCZ GKM Grudziądz doznał bolesnej porażki u siebie przeciwko aktualnym Mistrzom Polski, 38:52. W tym niefortunnym spotkaniu, wśród miejscowych Vadim Tarasenko i Kacper Pludra nie zaprezentowali się z najlepszej strony, natomiast Bartosz Zmarzlik (14+1) i Dominik Kubera (11+1) święcili triumfy na torze gości.