Policja apeluje o pomoc w ujęciu złodziejki poszukiwanej na terenie Grudziądza

Policja apeluje o pomoc w ujęciu złodziejki poszukiwanej na terenie Grudziądza

Policjanci nadal poszukują złodziejki, która jest podejrzana o kradzież portfela z jednej drogerii znajdującej się w Grudziądzu. Kobieta, która dokonała kradzieży, została uchwycona na kamerach monitoringu. Policjanci mają jednak kłopoty z namierzeniem sprawczyni, dlatego też zwracają się z prośbą o rozpoznanie kobiety do internautów. Od grudnia 2021 roku śledczy starają się znaleźć kobietę, o której wspominamy. Aktualnie poszukiwania zdają się na tym samym etapie. Zlokalizowanie kobiety wydaje się niemożliwe. Istnieją jednak przypuszczenia dotyczące tego, że pochodzi ona z okolic nieopodal drogerii, w której dokonała kradzieży pieniędzy.

Kiedy klient położył na sklepowej ladzie swój portfel, złodziejka postanowiła szybko wykorzystać ten moment i przywłaszczyła sobie przedmiot, po czym dynamicznie udała się do wyjścia sklepowego. Wartość skradzionego mienia wynosiła ponad 900 złotych. Kamera zarejestrowała wizerunek kobiety, dlatego też policjanci mają nadzieję co do tego, że uda się ją odnaleźć. Osoby, które ją rozpoznają, są proszone o kontakt z policjantami stacjonującymi w komendzie znajdującej się w Grudziądzu. Numer kontaktowy można znaleźć na stronie głównej komendy miasta.

Dwa samochody osobowe zderzyły się w gminie Gruta i wypadły poza ulicę

Na skrzyżowaniu doszło do groźnego wypadku, gdzie dwa samochody zderzyły się ze sobą, po czym wypadły z drogi. Na miejsce przyjechał zespół ratownictwa medycznego i straż pożarna. Pojawiła się tam zarówno jednostka ratowniczo-gaśnicza, jak i strażacy z ochotniczej straży pożarnej Gruta.

 Strażacy OSP zostali odznaczeni za swoje zasługi

Odznaczono zasłużonych strażaków ochotniczej straży pożarnej. Wybrano całkowicie nowy zarząd. Łącznie trzech druhów otrzymało honorowe odznaczenie za swoją służbę. Wszelkie odznaczenia zostały wręczone honorowym pracownikom OSP podczas oficjalnego zjazdu powiatowego. Zjazd ten z kolei odbył się w Radzyniu Chełmińskim. Zasłużonych druhów odznaczono najwyższymi odznaczeniami straży pożarnej OSP. Obecny naczelnik OSP otrzymał nawet medal honorowy Bolesława Chomicza.

W trakcie obradowania doszło do oficjalnego wyboru nowego zarządu.