Policjant na służbie został zaatakowany przez groźnego i agresywnego mężczyznę

Policjant na służbie został zaatakowany przez groźnego i agresywnego mężczyznę

Atak na policjanta jest czymś, co na szczęście nie zdarza się zbyt często ze względu na konsekwencje. Atak na policjantów niestety miał miejsce w ostatnim czasie w Wąbrzeźnie znajdującym się nieopodal Grudziądza. Doszło do sytuacji, w której agresywny mężczyzna próbował pobić policjanta na służbie. Skończyło się na kopaniu, agresywnym zachowaniu i groźbach. Uderzenie pięści i przepychanie również poszły w ruch, co sprawiło, że funkcjonariusz na służbie wyszedł z tego niecodziennego wydarzenia z rozerwanym mundurem.

Za znieważenie i poważne naruszenie nietykalności cielesnej policjanta na służbie trzech mężczyzn może otrzymać nawet 3 lata pozbawienia wolności. Cała trójka mężczyzn została zatrzymana za napad i grożenie funkcjonariuszowi. Mieli oni 24 lata, 29 lat i 27 lat. Mężczyźni odpowiedzą za napaść przed sądem. Wkrótce będziemy mogli dowiedzieć się, ile lat więzienia otrzymają za ten wybryk.

Policjanci realizują nowe przepisy na drodze w praktyce. Miały chronić pieszych, jednak czy naprawdę się sprawdzają?

Od 7 czerwca policjanci prowadzą planowaną akcję dotyczącą kontroli zachowania rowerzystów oraz kierowców samochodów w stosunku do pieszych. Czy ich działanie przynosi jednak zamierzone korzyści? Między innymi cała akcja miała zostać zorganizowana po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych na drogach i w okolicy skupisk samochodów. Okazało się bowiem, że zmiany przepisów i zwiększenie płacy za mandaty wcale nie zatrzymało zapędów wielu piratów drogowych. Niektórzy z nich nie robią sobie niczego z tego, że taryfikator kar w przypadku niektórych mandatów zwiększył się nawet kilkukrotnie i nadal łamią przepisy na potęgę.

Statystyki policji z Grudziądza pokazują, że jest coraz gorzej, jeżeli chodzi o popełnianie przestępstw na drogach. Ze względu na to, że zaostrzanie przepisów nie przynosi zamierzonych efektów, policja ponownie ma pełne ręce roboty podczas kontrolowania zachowań kierowców. Możemy spodziewać się tego, że jeszcze przez jakiś czas kontrole w Grudziądzu będą wzmożone i będą pojawiały się bardzo często na niektórych odcinkach miasta.