Prowadził tira przez miasto. Przekroczył ograniczenia prędkości. Okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy

Prowadził tira przez miasto. Przekroczył ograniczenia prędkości. Okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy

W Grudziądzu przez miasto pędził tir. Przekroczył on prędkość w terenie zabudowanym niemal dwukrotnie. Szybko zainteresował się nim patrol policji, który znajdował się w pobliżu zdarzenia. Wkrótce po zatrzymaniu okazało się, że kierowca nawet nie ma prawa jazdy. Co więcej, otrzymał on od sądu zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Nic dziwnego, po tym, w jaki sposób przemierzał Grudziądz, prawdopodobnie mu się należał.

Na całe szczęście w okolicy, w której znajdował się kierowca prowadzący pojazd pomimo zakazów, znajdowali się policjanci. Kierowca tira niczego nie podejrzewał, ponieważ poruszali się oni nieoznakowanym radiowozem. Sprawnie zatrzymali łamiącego przepisy pirata drogowego i sprawdzili jego tożsamość oraz dokumentację. Po chwili wszystko wyszło na jaw.

Mężczyzna ten nie powinien nawet wsiadać za kółko. Tymczasem łamie przepisy drogowe prowadząc duży pojazd

Patrol policji zauważył, że przez miasto porusza się ciężki pojazd typu tir. Wiózł on załadunek i pędził z nieprawdopodobną prędkością. W terenie zabudowanym pirat drogowy przekroczył prędkość. Poruszał się on mniej więcej 92 kilometry na godzinę. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg, aby uniemożliwić dalszą jazdę dla kierowcy tira. Na pierwszy rzut oka dało się zauważyć, że stwarza on bezpośrednio zagrożenie na drodze.

Sprawcą był 50-letni mężczyzna, który dawniej miał prawo jazdy. Jak się okazało po sprawdzeniu bazy danych przez policjantów, stracił je za jazdę pod wpływem alkoholu. Dziś nie tylko ma na głowie zakazy dotyczące prowadzenia pojazdów. Dodatkowo odpowie podczas rozprawy sądowej za przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy na terenie zabudowanym. Prawdopodobnie będzie pod baczną obserwacją służb porządkowy. Na jego miejscu najlepszym rozwiązaniem byłoby wstrzymanie się od prowadzenia wszelkich pojazdów. Tym bardziej ciężarówek dostawczych.