Medycy ze szpitala w Grudziądzu nie otrzymali wynagrodzenia na czas. Są oburzeni sytuacją

Medycy ze szpitala w Grudziądzu nie otrzymali wynagrodzenia na czas. Są oburzeni sytuacją

Wielu z nich powiada, że ta praca jest dla nich prawdziwą dumą. W rzeczywistości wielokrotnie te wspomniane powody do domu umykają ze względu na traktowanie, które ich spotyka. Poczynania dyrekcji sprawiły, że medycy poczuli się ignorowani i pozbawieni szacunku. Uważamy, że ta sytuacja jest całkowicie niedopuszczalna. Jak dalej potoczą się sprawy związane z niewypłaconymi wypłatami medyków z Grudziądza? Wśród poszkodowanych znajdują się również pielęgniarki szpitala. Nadal nie otrzymały wypłaty. Nie dostały również informacji dotyczącej tego, kiedy będą mogły spodziewać się wypłaty.

Zgodnie z pozyskanymi informacjami okazuje się, że prawie 1/3 pracowników tej placówki nie otrzymała swojego wynagrodzenia. Dotyczy to nawet pewnej części lekarzy, którzy świadczą usługi każdego dnia w jednym ze szpitali w Grudziądzu.

Uregulowanie płatności za pracę medyków powinno być priorytetem. W końcu to w głównej mierze od nich zależą życia wielu osób. Zgodnie z zapewnieniami dyrektora wypłaty mają pojawić się na kontach, gdy NFZ przeleje należne środki.

Personel medyczny komentuje sytuację w nieprzychylny sposób

Zdaniem personelu pracującego w szpitalu, który zalega z wypłaceniem środków, za kulisami mówi się o dalszym przeciągnięciu wypłacenia wypłat. Mówią, że dyrekcja szpitala mydli im oczy i stara się zepchnąć sytuację na boczny tor. Wielu pracowników nie może w nocy zmrużyć oka, ponieważ mają zobowiązania i martwią się o swoje rachunki. Nikt wcześniej nie uzgadniał też z nimi tego, że wypłaty mogą nie zostać wydane w terminie. Tym bardziej zaskoczył ich taki niespodziewany rozwój sytuacji. Co więcej, niektórzy z pracowników personelu medycznego są parami. W gospodarstwie domowym zaczyna brakować środków do życia ze względu na brak należności wypłaconych na czas.

Pracownicy nie ukrywają tego, że są zbulwersowani. Niektórzy z nich usłyszeli w przeszłości, że powinni wcześniej zadbać o odkładanie oszczędności. Dodatkowo dowiedzieli się o tym, że politycy mają wręczać dla ich szpitala odznaki honorowe w ramach walki z COVID 19. Tymczasem oni zostali bez grosza, bez podstawowych środków do życia.