Staruszek z Nowego uderzył 22-latkę na przejściu dla pieszych. Młoda kobieta skierowana do szpitala

Staruszek z Nowego uderzył 22-latkę na przejściu dla pieszych. Młoda kobieta skierowana do szpitala

Komenda Miejska Policji w Grudziądzu podjęła działania mające na celu wyjaśnienie szczegółów dotyczących incydentu drogowego, który miał miejsce na ulicy Hallera. W wyniku tego zdarzenia, młoda 22-letnia kobieta została uderzona przez samochód podczas przechodzenia przez odpowiednio oznakowane przejście dla pieszych. Następstwem tego zdarzenia było jej natychmiastowe przewiezienie do mieszczącego się w pobliżu szpitala.

Wydarzenie to miało miejsce 22 maja, nieco po godzinie 22:00 na wspomnianej wcześniej ulicy Hallera w Grudziądzu. – Przejazd przez przejście dla pieszych kończyła młoda kobieta, kiedy to została uderzona przez volkswagena prowadzonego przez 73-letniego mieszkańca miejscowości Nowe – wyjaśnia aspirant Łukasz Kowalczyk, pełniący służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Grudziądzu. – Efektem tego zdarzenia było przetransportowanie poszkodowanej do szpitala.

Wszyscy biorący udział w tym incydencie byli trzeźwi. Z powodu rażącego łamania zasad ruchu drogowego przez kierowcę, policjanci na miejscu zdarzenia podjęli decyzję o odebraniu mu prawa jazdy. Ostateczna decyzja odnośnie jego dalszych losów zostanie podjęta przez sąd. Aspirant Kowalczyk dodaje: „Apelujemy o zachowanie ostrożności oraz przestrzeganie zasad ruchu drogowego dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników drogi”.