Święto Sztuki Ecoart pod hasłem "Prometeusz – poszukiwanie światła" w Galerii Stodoła w Szumiłowie

Święto Sztuki Ecoart pod hasłem "Prometeusz – poszukiwanie światła" w Galerii Stodoła w Szumiłowie

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie artystyczne, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 2 czerwca, w Galerii Stodoła, położonej w miejscowości Szumiłowo, w gminie Radzyń Chełmiński, na terenie powiatu grudziądzkiego. Mówimy tu o wernisażu – finisażu o nazwie „Prometeusz – poszukiwanie światła”, będącym częścią Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ecoart. Goście mogą liczyć na mnóstwo dodatkowych atrakcji. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Hasło tegorocznej odsłony, czyli „Prometeusz – poszukiwanie światła”, nawiązuje do powszechnej idei światła, obecnej we wszystkich kulturach jako boski element dający życie. Z tą tematyką mierzą się tegoroczni artyści-honorowi:

  • Kim Il-tae z Korei,
  • Arkadiusz Andrejkow,
  • Artur Wyszecki,
  • Jakub Biewald z Polski.

Każdy z nich na swój własny, unikalny sposób interpretuje temat światła, tworząc monumentalną pracę, która stanie się częścią plenerowej kolekcji dzieł sztuki rozlokowanej w Parku Rzeźby Galerii Stodoła w Szumiłowie. Szansę na podziwianie tych niezwykłych prac będą mieli odwiedzający galerię w najbliższą niedzielę, 2 czerwca, pomiędzy godzinami 13 a 19. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.