Synoptycy IMGW ostrzegają przed marznącym deszczem w województwie kujawsko-pomorskim

Synoptycy IMGW ostrzegają przed marznącym deszczem w województwie kujawsko-pomorskim

Ostrzeżenia dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego zostały wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Przewidują one możliwość wystąpienia marznących opadów deszczu, co może sprawić, że drogi i chodniki staną się śliskie. Sytuacja taka może pojawić się od niedzielnej nocy, trwając do poranka dnia poniedziałkowego.

Prognozy zapowiadają również pojawienie się gołoledzi na jezdniach położonych w części północno-zachodniej województwa kujawsko-pomorskiego podczas nocy przechodzącej z niedzieli na poniedziałek. Zjawisko to ma być efektem opadów marznącego deszczu lub mżawki. W związku z takim stanem rzeczy, służby odpowiedzialne za utrzymanie dróg są w pełnej gotowości.

Informacje dotyczące zagrożenia obejmują powiaty: brodnicki, bydgoski, chełmiński, grudziądzki, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski oraz wąbrzeski. Na liście ostrzeżeń znalazły się również miasta Bydgoszcz i Grudziądz.

Krzysztof Przytarski, dyżurny z bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przekazał informację Polskiej Agencji Prasowej, że aktualne warunki na krajowych drogach województwa kujawsko-pomorskiego są trudne – jezdnie są czarne i mokre. Zapewnił jednak, że służby są ciągle w gotowości i odpowiedni sprzęt zostanie skierowany na drogi regionu, jeżeli tylko sytuacja tego będzie wymagać. Taka możliwość jest przewidywana głównie dla północno-zachodniej części województwa.