Tragiczna śmierć w Kujawsko-pomorskim

Tragiczna śmierć w Kujawsko-pomorskim

Tragiczna śmierć w Kujawsko-pomorskim. Niedawno w Wiśle odnaleziono zwłoki kobiety, której rodzina skontaktowała się z policją. Dzisiaj znamy już tożsamość zmarłej. Ciało znalazł kapitan kutra w pobliżu portu zimowego, a tego tragicznego znaleziska dokonał 17 listopada 2020 r. Mężczyzna zauważył zwłoki, które dryfowały wraz z nurtem. Na szczęście udało się odholować ciała i je wyłowić.

Dość długo trwały próby ustalenia tożsamości ofiary, ale w końcu się to udało. Możliwość ustalenia tożsamości pojawiła się dopiero, kiedy policja udostępniła zdjęcia kobiety. Wtedy jej rodzina natychmiast stawiła się na komendzie policji.

Asp. Wojciech Chrostowski, reprezentujący Zespół Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, informuje, że dzięki opublikowaniu wizerunku udało się nawiązać kontakt z rodziną. Ustalono wtedy, że zmarła miała 66 lat i pochodziła z Torunia. Policja nie podejrzewa żadnego udziału osób trzecich, a więc nie ma powodu, by podejrzewać przestępstwo.

Utonięcia to częsta przyczyna zgonów, a najbardziej narażeni na nie jesteśmy w okresie wakacyjnym. W 2020 r. między początkiem czerwca a końcem sierpnia w Polsce zginęło 253 przez utonięcie. Musimy pamiętać o tym, że woda to bardzo groźny żywioł i często może w nim czekać na nas tragiczna śmierć.