Triumf Aleksandry Brzezińskiej i Adama Głogowskiego na Mistrzostwach Polski w Półmaratonie w Grudziądzu

Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych, które towarzyszyły zawodnikom w sobotnie przedpołudnie, Grudziądz stał się tłem zmagań najlepszych polskich biegaczy na dystansie półmaratonu – niewiele ponad 21 kilometrów. Zawodniczka Zawiszy Bydgoszcz – Aleksandra Brzezińska – okazała się bezkonkurencyjna wśród pań, z powodzeniem broniąc tytułu zdobytego rok wcześniej w Iławie. Przybyła do mety z imponującym czasem 1:13:52.

Pozostałe miejsca na podium zajęły Angelika Mach, kończąc bieg po 1:17:11, a następnie Beata Niemyjska z czasem 1:19:44.

W rywalizacji mężczyzn dominował Adam Głogowski. Ten znany również z triathlonu atleta, reprezentujący barwy UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork, zdobył swój pierwszy złoty medal mistrzostw kraju na grudziądzkim półmaratonie. Triumfatorem został z wynikiem 1:07:11, pokonując drugiego zawodnika o ponad minutę.

Srebrny medal przypadł w udziale Patrykowi Kozłowskiemu, który ukończył bieg po 1:08:34, a brązowy medal wywalczył Przemysław Dąbrowski z czasem 1:08:37.