Wypadek drogowy na krajowej "szesnastce" koło Łasina

Wypadek drogowy na krajowej "szesnastce" koło Łasina

Jutro będzie 16 września, ale dzisiejszy dzień, 15-tego, z pewnością nie zapomną mieszkańcy miejscowości Nowe Mosty niedaleko Łasina. Właśnie tam doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Opel Combo oraz BMW. Scena rozgrywała się na drodze krajowej numer 16, gdzie pojazdy te miały ze sobą kolizję, a dokładniej mówiąc, Opel Combo uderzył w tylne partie auta BMW.

W wyniku tego nieszczęśliwego incydentu, trzy osoby odniosły obrażenia i zostały natychmiast przewiezione do najbliższego szpitala. O jednej z nich możemy powiedzieć, że miała szczęście w nieszczęściu – to ona została ewakuowana przy pomocy śmigłowca Lotniczego Pogotowania Ratunkowego.

Zaistniałą sytuację utrudniał fakt, że DK16 w Nowych Mostach była całkowicie zablokowana przez czas trwania interwencji służb ratowniczych. Kierujący byli zmuszeni korzystać z objazdu przez miejscowość Szczepanki.

Akcję ratunkową prowadziły wspólnie dwie jednostki – Ochotnicza Straż Pożarna z Łasina oraz Państwowa Straż Pożarna z Grudziądza. Działania te były skoordynowane, a ich celem było jak najszybsze przywrócenie bezpieczeństwa na drodze oraz udzielenie pomocy poszkodowanym.